پیکسل سنجاقی از جمله خریدهای همیشگی مجموعه های تبلیغاتی است و این نشان از محبوب بودن این قطعه ی کوچک است. پیکسل ها در واقع نوعی بج (Badge) هستند که به اشکال مختلف دایره و مستطیل و مربع تولید می شوند. البته اکثریت افراد پیکسل را با همان شکل دایره ای اش می شناسند.

بسته به جنس پیکسل ها دو نوع پیکسل داریم : چوبی و فلزی، پیکسل های فلزی نیز براساس قسمت پشتی آن به چند نوع تقسیم می شوند:

از پیکسل های مگنتی بیشتر برای نصب برروی یخچال یا سطوح فلزی دیگر استفاده می شود، اما از پیکسل های سنجاقی بیشتر برای نصب روی کیف و پارچه و لباس و غیره استفاده می شود. به طور کل براساس سفارشات مشتریان می توان اینگونه گفته که پرطرفدارترین پیکسل حال حاضر پیکسل دایره ای سنجاقی یا سوزنی است.

ابعاد طراحی پیکسل ها:

پیکسل های دایره ای شکل براساس سایز قطرشان دسته بندی می شوند. بطور کل پیکسل های موجود در بازار در ۴ سایز مختلف یافت می شوند:

از لحاظ محبوبیت می توان گفت که پیکسل ۴۴ محبوب ترین پیکسل محسوب می شود و پس از آن پیکسل سایز ۵۸ قرار دارد. پیکسل های ۳۳ و سپس ۲۵ میلی متری هم بسیار کمتر مورد استقبال قرار می گیرند. اگر قصد خرید دستگاه پیکسل را دارید بتر به این نکات توجه کنید.

عمدتا از پیکسل های ۴۴ برای نمایش چهره یا طرح استفاده می شود و از پیکسل ۵۸ برای نمایش نوشته جات. زیرا سطح بزرگتر این پیکسل وضوح بیشتری برای نمایش نوشته دارد. اما با این حال همچنان بسیاری پیکسل های ۴۴ میلی متری را بر دیگر سایز ها ترجیح می دهند.

پیکسل عمده:

برای تکمیل هر پیکسل آماده نیاز به چند بخش داریم:

هر دستگاه پیکسل نیز از سه بخش (قالب) تشکیل شده می شود :

برای چاپ هر پیکسل ابتدا قسمت روی پیکسل و سپس طرح چاپ شده و پس از آن سلفون در بخش قالب A قرار می گیرد. پس از پرس شدن توسط دستگاه، این بخش در قالب بالایی قرار می گیرد. در بخش B نیز قسمت پشتی پیکسل (سنجاق)  قرار می گیرد به طوری که سوزن به سمت پایین باشد. حال قسمت B زیر پس قرار می گیرد. نتیجه ی کار یک پیکسل سوزنی آماده سلفونی است.

پیکسل
پیکسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پانزده =